BIGGY.AMFORUM.NET

Server OFFLINE / Forum ACTIV

AcasaPortalCautareMembriInregistrareConectare
BIGGY.AMFORUM.NET forum ACTIV ! Va astept la barfa.
Start: 00:45 24.03.2011
free counters
Cumpara STEAM prin SMS
Cumpara STEAM prin SMS

Cumpara STEAM prin SMS

www.auto.receptie.ro
ÎNTREBĂRILE ŞI RĂSPUNSURILE OFICIALE DRPCIV

Ia-ti permisul din prima !

Redirectioneaza 2% catre SMURD

Top postatori
BIGGY

BAD

extrasile

BALIU

crissti21

Colosul

|SM|ROMMY

Angelyk

Fun

PASSARYS

Distribuiti | 

Viitor cu trecut macabru....in istoria Romaniei!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
_smiley_
VIP
VIP

Implicare : 2177
Data de inscriere : 06/02/2011

MesajSubiect: Viitor cu trecut macabru....in istoria Romaniei!   Dum Sept 18, 2011 10:06 am

Fie ca ii spunem Dumnezeu,Allah,Constiinta Cosmica trebuie sa recunoastem ca exista o forta care creaza totul,iar asta nu reprezinta forta omului.Nu poti crea un copac daca nu ai samanta,nu poti crea cimentul daca nu ai ingredientele,nu poti da nastere unui embrion daca nu ai ADN-ul etc.
Dupa cum se vede copacul,iarba nu creste cu radacina in sus,stanca nu sta agatata de nor,omul nu are aripi,si multe alte exemple de acest gen arata o armonie,o creatie bine gandita.
Ca orice parinte,aceasta Forta Creatoare doreste sa i se pastreze in buna stare ceea ce a "inchiriat" la un moment dat.Ne-a oferit natura,animalele,trupul ca sa le utilizam,dar nu sa le distrugem.
Asa cum unui om nu-i place sa afle ca fiul sau a fost sfartecat,asa nici Fortei Creatoare nu-i place sa ii fie sfartecate stancile,copacii,animalele(cu sau fara inteligenta),decat cu scop de vindecare.
Cu tot respectul pentru cei care sustin sfartecarea muntilor(sa nu uitam cazul Rosia Montana),daca li s-ar darama casele,daca iubitii lor copii ar fi atacati,daca....le-ar placea?
Dragi semeni,asa cum va iubiti parintii,copiii iubiti si protejati si natura.Si voi sunteti creati de aceeasi Forta ca si natura si animalele,nerespectand aceste creatii nu respectati Forta care v-a creat pe voi.Vreti sa fiti multumiti si fericiti?Respectati Creatia!
Consecintele nerespectarii Creatiei se vor reflecta si asupra celor care nu contribuie direct la distrugere,dar sustin cu vorba si gandul sau prin starea impasibila.

SINCER VA SPUN CA CEEA CE ESTE IN ROMANIA NU AM MAI VAZUT NICAIERI,ROMANIA MERGE DIN CE IN CE MAI PROST ..CU PARERE DE RAU DAR ASTA ESTE ADEVARUL!CU TOATE ASTEA ROMANIA RAMANE TARA IN CARE M-AM NASCUT SI SUNT BUCUROASA!

Copii ştiu cel mai bine să copieze din comportamentul părinţilor. În filmul următor, considerat şi cel mai bun videoclip educaţional al anului, se poate vedea foarte bine acest lucru!
cred ca ar trebui sa ne punem niste semne de intrebare.indiferent daca ai 15 sau 85 de ani esti un exemplu pentru cineva asa ca ar trebui sa avem grija cum ne comportam.parintii te-au educat incercand sa te faca sa distingi binele de rau.apreciaza-i si iubeste-i.

TRIST..FOARTE TRIST.... Crying or Very sad
VOI CE PARERE AVETI?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Colosul
Cunoscator
Cunoscator

Implicare : 2070
Data de inscriere : 26/06/2011
Varsta : 20
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Viitor cu trecut macabru....in istoria Romaniei!   Lun Sept 19, 2011 5:45 pm

pentru k cnv sa ishi de seama de asta trebuie sa fie plecat in strainatate...respect smiley...dar sa nu uitam k deshi unii dintre parintzi ishi educa copii deloc...mai sunt shi cei ce merita un respect imens...shi pentru aceshti parintzi o melodie considerata "de nebuni" dar kre ne arata k parintzilor le datoram VIATZA

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
BIGGY
Admin
Admin

Implicare : 3471
Data de inscriere : 18/11/2009
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: :)   Lun Sept 19, 2011 9:21 pm

Mult prea dramatic titlul,... nu cred ca lucrurile stau asa de rau,... poate ca e mai usor in Italia,... dar asta nu inseamna ca la noi viitorul este chiar asa de sumbru.
Ai fost in Africa ? in sudul Chinei ? in India ?
Eu sunt printre ai nostrii zilnic si vad aceiasi oameni harnici care fac treaba buna si pe bani romanesti,... vad oameni talentati in orice, care cu un microfon, pensula, mistrie, ghitara, patent, mouse, volan, ac si ata, faina si apa, foarfeca, etc, etc isi fac un viitor lor si familiilor lor,....
Suntem romani si am fost obisnuiti sa traim greu, istoria ne-a invatat ce si cum iar acum suntem vaccinati. Ferice de voi cei care ati prins un cheag pe afara, felicitari si succes tuturor care sunt acasa si se straduiesc sa se descurce infruntand criza, grijile, greutatile si mentalitatea unora dintre cei ce ne conduc.
Nu suntem mai puturosi ca englezii si nici mai prosti ca americanii, suntem romani si privind la istoria noastra cu incercarile prin care am trecut,... sunt sigur ca vom trece cu capul sus prin perioada asta grea prentru toti de oriunde si cind vom razbate o sa avem aceleasi granite si ne vom numi tot ROMANIA !
Succes tuturor si nu uitati niciodata de unde ati plecat, pretuitiva familia si prietenii, sanatatea, omagiati-va inaintasii nu uitati niciodata invatamintele de la parinti si bunici !

Pentru toti romanii de oriunde, de toate varstele va doresc sa aveti o viata ca un basm si daca citeodata nori negri va strabat cerul amintiti-va ca dupa orice furtuna rasare soarele !

Il las in continuare pe Marele Maestru, regretatul Gil Dobrica sa va rascoleasca sufletele sa va aminteasca de radacini,...

Canal YouTube: Biggy's Vlog - superbiggy YouTube channel
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului https://www.youtube.com/user/superbiggy/videos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Viitor cu trecut macabru....in istoria Romaniei!   Astazi la 2:05 am

Sus In jos

Viitor cu trecut macabru....in istoria Romaniei!
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
BIGGY.AMFORUM.NET :: DISCUTII GENERALE-
Mergi direct la:  
Ultimele subiecte
» Back again?
Joi Oct 27, 2016 9:53 pm Scris de Colosul

» Biggy's vlog - Povesti reale din trafic, cu martor !
Sam Iul 30, 2016 4:37 am Scris de BIGGY

» Care te mai joci GTA V / Grand Theft Auto Online ?
Lun Iun 27, 2016 1:19 pm Scris de BIGGY

» Ce mai face-ti voi uameni buni ?
Lun Iun 27, 2016 12:30 pm Scris de BIGGY

» Descarca GRATUIT Counter Strike 1.6 STEAM Friendly.
Lun Iun 27, 2016 12:27 pm Scris de BIGGY

» Problema cs
Sam Aug 04, 2012 10:21 pm Scris de enus alyn

» <Tutorial cum sa devi un jocator de Counter-Strike 1.6 mai bun si sa ai o performanta mai buna in joc>
Mier Iun 27, 2012 3:23 pm Scris de c0aja

» Skin pentru STEAM - PGL GUI v. 3.3
Dum Mai 20, 2012 2:24 pm Scris de BIGGY

» cfg-ul meu
Dum Apr 15, 2012 5:16 pm Scris de BIGGY

» Cine sunte-ti voi ?!? Hai sa ne cunostem cit de cat !
Mier Mar 28, 2012 9:04 pm Scris de vali2008

» dc nu merge
Dum Mar 04, 2012 4:57 pm Scris de BIGGY

» TUTORIAL Cum imi cumpar STEAM ?
Sam Dec 24, 2011 5:50 pm Scris de v_steam

» Vand Plotter Indoor cu Garantie ieftin
Mier Noi 23, 2011 10:43 am Scris de minooo

» Unban grig
Dum Oct 09, 2011 9:50 pm Scris de BIGGY

» O problema mai veche.
Lun Oct 03, 2011 7:21 pm Scris de cosmin2011

Decembrie 2016